Peaaegu Bullerby

Teate küll seda lugu Bullerby laste raamatust, kus Liisal oli sünnipäev ja ta ta sai seitsmeseks ja isa oli talle kinkinud päris enda toa.

Kui ma seda lastele juba ma-ei-tea-mitmendat korda ette lugesin, oli meil parasjagu ülemise korruse remont käsil. Õigem oleks muidugi öelda, et millal see käsil pole olnud. Ses mõttes, et alguse sai asi siis, kui ehitaja käis ja tegi tubadele karkassid ja pooleli see sealmaal ka jäi.

Kuni hakkas lähenema meie Piiga 7. sünnipäev ja ta ikka ja aina unistas siin meie seltsis, et kui tore oleks, kui tema ka omale sünnipäevaks päris oma toa saaks. Küll me siis unistasime koos, vaatasime tapeedi valikuid ja salvetsaime internetiavarustest leitud armsaid tubade pilte. Põnn muidugi sai ka siis hoo sisse ja nii tekkiski mul Pinteresti kaks uut kausta – toad poisile ja tüdrukule.

Isa süda heldis ja ta hakkas edasi ehitama. Seni oleme ikka abi vajanud, sest on olnud ajapuudus ja osaliselt ka oskustest puudus. Aga nüüd, kui see va viirus siin käis, saime palju aega juurde ja selgus, et ka oskused on ise omandatavad. Eks pidime ikka mõne tegijamaga konsulteerima, T vend käis ka ühel nädalavahetusel abis, kus sa palju tehtud ja nii ta edeneb. Täna tapetseerisime mõlema toa seinu. Järgmisena tuleb laelaudade värvimine ja paigaldus, kummaski toas ootab üks sein värvimist, akna põsed tegemist, viimaks põrandate paigaldus. Ei tasu muidugi unustada ka liiste ja lapme, mis meil alati millegipärast kipuvad hilinemisega paika saavat.

Plaanis on vähemalt Piiga tuba tema sünnipäevaks ehk 14. juuliks valmis saada. Piiga ise on nii elevil, käib muudkui piilumas, ohhetab ja ahhetab ja tunneb, et ongi juba ju valmis, võiks ikka kohe sisse kolida.

Seintes kasutame kaseiinivärvi, mida tuleb siis ise segada ja toonida. Saab põnev olema, kuidas ta seinas jääb.

Mööbli osas on mul suur soov leida vanu ja maamaja stiilis asju, mida saaks korda teha või siis midagi ise teha. Piiga tuppa oligi mõte teha kõrgemat sorti voodi, mille alla saaks teha riidekapi või lihtsalt mõnusa pesa lugemiseks vms. Pole veel otsustanud, mõni on arvanud, et kasvab sellest ruttu välja ja siis on see kapitaalne asi vaja välja lõhkuda. Aga kes saaks välja kasvada kõrgemal, lae all magamisest ja kuskil onnis omaette olemisest? Või saab? Ma ise pean tunnistama, et mulle endale meeldiks see väga. Suurema poisi pealt mäletan, et tema nö narivoodi müüsime ära, kui linnast ära kolisime, ta oli siis 13. Novot, et siis mõttekoht. Ehk mul õnnestub mingi hea plaan välja mõelda, kuidas teha siis mitte nii kapitaalne, et saaks hiljem kasutada eraldi voodina, tuua see nö maa peale. Mõte hakkas tööle…ilmselt on mul siin vaja oma Põnni inseneri mõistust.

Ta leiutab päevas umbes 10 uut asja, asi see voodi siis välja mõelda pole. Täna ta plaanis teha vanast patareidega elektrihambaharjast mingit lõikurit. Oli veits pettunud, et ma ei soostunud temaga täna taaskasutuspoodi minema, et äkki leiame sealt mõne vana hambaharja. Varsti ei mahu me nende leiutiste sisse enam ära…

Hetkel on lapsed mängumajas. Ehitavad midagi. Käisid ennist akna all jäätise järel, mida tuleks ilmselt varsti juurde teha. Korraga teeme kaks liitrit ja sellest siis jätkub mõneks päevaks…

Kui kellelgi on mõni eriti tervislik (suhkruvaba, koorevaba) jäätiseretsept jagada, oleksin rõõmus. Praegu oleme teinud peamiselt maasikatega, sest need ju tulevad otse peenrast. Varem oleme teinud banaanijäätist, aga seda juba mitu aastat, seega oleks vaja midagi uut.

Ja lõpetuseks mõned suvised pildid juuni kuust. Oli mõni selline hommik näiteks, kus ma ärkasin paar minutit enne päikest ja sattusin peale sellele muinasjutulisele valguse mängule, mida päikesetõus tekitas. Sellise vaatepildi pärast tasus tõesti end voodist nii vara välja ajada. Hetkel on uni saanud võitu ja pole nüüd enam nii vara tõusta tahtnud, aga loodeatasti on kehal see tunne nii hästi meeles, et ta ajab mu laiskuse edaspidigi nii vara pealt ja saan jälle kasteheinas jalgupidi seda Maa olemust tunnetada.

Ja kui ta tõuseb….

4 kommentaari “Peaaegu Bullerby

  1. IKEA – l on Kura voodi, mis on kahtepidi kasutatav. Narina, kuhu alla saab onni teha ja teistpidi keerates on siis voodiosa vastu maad. Pinterestist leiad ka palju hack’e, kuidas seda ägedaks teha. Lihtsa konstruktsiooniga ja soovi korral ilmselt täitsa järgi tehtav. Samas ka piisavalt soodne, et kui ise ikka teha ei jaksa, siis pole ka liiga kahju mõneks aastaks osta. Küllap järelturul ka tahtjaid leidub

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s