Uus projekt: rahvaste köögid

Istusime perega lõunasöögi lauas ja arutasime selle üle, et kas meil kehtivad nö lauakombed võiksid kehtida ka mujal ja vastupidi. Et kui näiteks meid on õpetatud, et matsutada pole viisakas, siis mõnes kultuuris pidi see näitama austust koka vastu. Või siis et Indias süüakse kätega, siis kas meie ka võiks süüa? Leidsime, et kartulit ja kapsahautist oleks natuke võõrastav kätega süüa.

Korraga kargas mulle pähe üks idee. Teeks erinevate köökide nädalaid. Et kirjutame sedelitele riike, mille toite tahaks proovida, mõnda pole ju kindlasti kunagi teinud. Õnneks tulid kõik kohe selle ideega kaasa, hakkasime mõtet arendama, leppisime kokku erinevad asjad sellega seoses ja asusime gloobuselt siis riike valima ja paberitele kirjutama. Piiga tõi oma purgi, kuhu sisse kõik sedelid said ja iga nädal valib keegi sealt pimesi ühe riigi. Lapsed hakkasid arutama, mis neile võiks kõige rohkem meeldida. Põnn ütles, et tema meelest võiks kohe tulla Itaalia, sest siis saaks iga päev pizzat teha ja pastat süüa. Tema lemmikud on pestoga pasta näiteks. Pizza jaoks ostis mees just ehituspoest mingid kiviplaadid ja paar päeva tagasi just tehti esimesed pizzad sellel, ülihead tulid. Piiga küsis ainult, et kus riigi suppi süüakse? Kui ta saaks, sööks ta iga päev suppe. Ja mitte püreesuppi, vaid erinevaid selge leemega suppe.

Idee siis ongi selles, et igal pühapäeval tõmbame purgist ühe riigi, uurime selle riigi kohta (peaks leidma mingi hea entsüklopeedia), milline on lipp, mis on pealinn, mis keelt räägivad, mida söövad, kus asub jne. Menüü osas siis otsustasime, et kord päevas sööme seda toitu, sest koolipäevadel ei õnnestu nagunii terve päeva sellest kinni pidada. Nädalavahetusel ilmselt samuti, sest kui juhtub olema mõni selline riik, mille toidud lastele kohe üldse peale ei lähe, ei jää nad päris nälga.

Esimese riigina tuli eile purgist välja India. Mulle nii meeldis, sest alles hiljuti tundsin igatsust mingi hea vürtsika toidu järele. Oleme viimasel ajal teinud hästi lihtsaid koduseid toite, seega midagi vahelduseks päris teistsugust katsetada on mõnus väljakutse ja kindlasti saab põnev olema.

Täna siis juba peaksime alustama. Nii, et ma siis tõttan poodi, menüü on juba välja mõeldud, näis kas ka õnnestub leida, mida vaja. Ma mõtlesin, et ma iga päev sellest siin kirjutama ei hakka, läheb ilmselt paljuks ja ma kindlasti ei jõuakski. See-eest teeme iga nädala lõpus kokkuvõtte, avaldame arvamust, mis meeldis ja mis ei meeldinud ja mis emotsioonid tekkisid 🙂 Ja ühtlasi avaldame ja järgmise nädala riigi nime.

Vahepeal aga, kui teil aega ja viitsimist, võite meile häid mõtteid saata, kui teil on konkreetse riigi köögist mingeid häid retsepte. Me oleme valmis kõike katsetama (kui vähegi toorainet leiab ja kättesaadav on).

Ma olen juba väga elevil igatahes! 🙂


अलविदा ehk alavida – tähendab head aega hindi keeles interneti-õpetaja andmetel

5 kommentaari “Uus projekt: rahvaste köögid

    • Kusjuures, esimene õhtu läks üle ootuste hästi, tegin Tikka kana, lootsin, et jääb mulle homme lõunaks ka. Kõik söödi ära. Homme siis proovin midagi muud. Karrit teeme ka kindlasti, aga tahaks nii, et iga õhtu midagi erinevat. Põnev saab olema😂

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s