¿De dónde éres?

Puhta lolliks läinud, küsite?

Ah, ei ole ma midagi, läksin kõigest hispaania keelt õppima. Tuli äkitsi ükspäev selline tahtmine, et tahan midagi õppida, et saaks aju uuesti tööle, saaks ikka korralikult ragistada.

Saingi. On alles pöörded ja käänded ja reeglid ja ebareeglid…madre mia!

Läksin individuaal õppesse, sest grupid hakkavad juba lõpetama. Ja üksi on nii äge tunnis olla, keegi teine peale õpetaja ei näe, kui loll ma olen 😂

Tegelikult pole asi nii hull, sain esimesel tunnil isegi kiita oma häälduse eest. Ju mul on ikkagi midagi kodus mehe kõrvalt külge ka jäänud. Me ikka vahel harjutame koos ja tema siis parandab mind.

Aga et see keel loodetavasti kunagi päris selgeks saada, või noh, nii et saaks mehe sõpradega rääkida, tuleb kõvasti pingutada ja süsteemselt õppida. Nii, et seda ma juba kolm neljapäeva olengi teinud.

Kuulasin poole kõrvaga(autoroolis on mul alati ainult pool kõrva)Vikerraadiost Tallermaa tarka juttu inimese ajust, mälust ja sellest, kuidas vananedes on asju palju raskem meelde jätta. Sain tunnis kinnitust, et nii see tõesti on. Viimati õppisin vist nii intensiivselt juhilubade eksamiteks. Oh, kui ammu see oli..

Igatahes on nii hea tunne jälle koolipingis olla, end pingutada ja purssida teises keeles. Tajun, et maal elada on küll tore, aga on vaja end tuulutada. Ja seda masti ma pole, kes saab vaheldust poodlemisest või ilusalongis istumisest. Neis kohtades käin vaid viimases hädas.

Laupäeviti toimub meie väikeste lasteaia juures keraamika ring, loomulikult panin end ka sinna kirja. Olen peaaegu valmis saanud ühe kruusi ja ühe kandiku. Ootavad glasuurimist. See on selline hingele pai tegemise aeg. Ma poleks arvanud, kui äge see tegelikult on. Minu edukas ja õpihimuline sõbranna vaatas küll pisut imelikult, kui sellest õhinal rääkisin. Aga ma päriselt ka naudin seda, mis siis, et mu loovus on kusagil põhikoolis kinni ja vajab nüüd aega, et leida üles endas see lapselik julgus. Ikkagi on äge. Ja õpetaja on imearmas. Ta teeb ise nii ilusaid asju, et võiks end lolliks osta. Üldse pole kade ja jagan teile ka- otsige Tuhat ja tuline keraamika üles 😉

Nende kursuste nimekirja saan lisada veel ka mõned inimhinge puudutav kursused ja olengi saanud päris mõnusa kompoti hetkel. On need lastekasvatus teemalised või midagi anda jaoks, kõik, mis nii ligidale kätte tuuakse ja huvitav tundub, seda ma ka kuulan. Homme põrutamegi 4/5 perega Võrru, kus minul on plaanis osaleda konstellatsiooni töötoas, pärast mida jääme Võrru ööbima. Lastel on juba põnev, neile nii meeldib hotellides, alati vaatavad suud ammuli, kui ilus kõik on.

A et mis see konstellatsioon on? Mina seda nii hästi seletada ei oska, lähen sinna teist korda. Aga otsides saab huvi korral palju infot.

Loodan ainult, et oma kangekaelsusest ehk tuulest ja päikesest räsitud kaelalihaste valust lahti saan. Aga no kui sooja on mitu päeva järjest 22-23 kraadi, siis ei saa ka nii, et topiks salli kaela ja istuks kuskil tuulevarjus. Piiga otsis välja oma suvised kleidikesed ja jäätis on iga päev kohustuslik. Ammu polnud ise jäätist teinud, päris hea vaheldus poe jätsile.

Ah ja nad on ju nii ägedaid parvesid ise valmistanud ja neid koos meiega tiigil ujutanud… tõeline suvi.

Ahora, lõpetan oma hispaania keele kodused tööd ja lähen tuttu.

Khm… ma pole kunagi siuke korralik olnud, kes sama päeva õhtul järgmise nädala tunniks ette valmistab. See on see ahvivaimustus, no?

¡Hasta luego, amigos!

7 kommentaari “¿De dónde éres?

  • aga ikkagi oled õppinud, tubli! Seal keskkonnas olles muidugi teist varianti polegi, kui tahad end kohalikuna tunda. Aga usun, et teil seal tuleb see keel ruttu suhu, see ikka midagi muud, kui siin. Kuigi ma juba kuulan rohkem hispaania raadiot, kui eesti oma. T ka 😂 mina ei saa muidugi erinevalt temast midagi aru, sest nad ju vuristavad nagu kuulipildujast. Mõni tuttav sõna ikka on😀

   Meeldib

 1. Oo, edu! Ma oskan natuke sõnu ja sierra la puerta ja umbes nii 😀 Õppimine on tore. Mina õpin shindo instruktoriks. Ja konstellatsioon on ka üks hää asi. Ja maal on üleüldse kõige parem!
  Muide, kuidas selle koristamisega on läinud?

  Meeldib

  • Tänan küsimast…njaa…😀 ütleme nii, et koristamine on hetkel pisut vaibunud, aga see mis sai korda, on nii ka püsinud ja meie peres on see ikka suur asi. Eriti väiksemate riided. Nad ise nüüd usinasti voldivad ja panevad oma riided sahtlisse. Ja muud asjad ka on püsinud nii. Küll aga jäingi toppama peale cd plaatide ja filmide sorteerimist. Eelkõige vist ka seetõttu, et see kraam seisab ja ootab ikka äraviimist. Mina aga ootan 4. maid, et laadal nendega õnne proovida ja vanadele asjadele uued kodud leida. Siis ilmselt, kui õhku ja ruumi jälle juures, saab jätkata sealt, kus pooleli jäi. 🙂

   Meeldib

   • Ehk siis tavaline elu 😀 Ma tegelesin lapsega eelmisel pühapäeval 6 tundi tema toa koristamisega ja asjade sorteerimisega ning ootame ka 4. maid, et täikale müüma minna.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s