Ei ole head ilma halvata

Selle nädala uudis on see, et põrandad on nüüd kõik valatud. Käisime ise reede õhtul seda kaemas. Olid veel nii värsked, et alles natuke niisked, aga nüüd on see tehtud. Seinad olid ka tapeedist puhtaks tehtud.

Ebameeldiv üllatus aga ootas meid praeguses ja ka tulevases sahvris – sisesein on mäda. Töömees oli parasjagu seal ja tutvustas olukorda. Kõik on muidugi parandatav aga see tähendab jälle lisatööd, lisaaega ja lisaraha.

Kuna sahvri all on kelder ja sahvris puudub ka küte ning tuulutus, on niiskus teinud oma töö. Tulevikus tuleb sahvrisse teha siis tuulutus. Ja no kõigepealt siis seinad korda. Arvatud on, et võiks panna fibo ploki, et on lihtsam, kui hakata kuivi palke kuskilt otsima ja fibo sobib sinna ruumi ka paremini, peale tuleb nagunii laudis või midagi. Aga tegelikult tuleb enne ka väljast laudise alla vaadata ja siis saab lõplikult otsustada. Kui väljast on ok, on asi lihtsam. Kui ei, tuleb kõik see sein maha võtta. Õnneks mujalt, kust Enn oli väljast vaadanud, oli sein tugev ja kõva olnud. Hea seegi.

Novot siis, sellised lood. Homme lähme jälle, ahju kütma ja edasisi plaane mõtlema.

3 kommentaari “Ei ole head ilma halvata

 1. No näed, peab ütlema vist, et alati võib hullemini minna. Ma tean üht juhtumit, kus perekond hakkas juba sisse kolima renoveeritud majja ja avastasid siis, et uue põranda all oli majavamm hoogsalt hävitustööd teinud.

  Meeldib

   • Ega alguses seda näha polnudki. Hiljem, kui tehingud tehtud, avastasid, et mõne koha pealt oli põrand natuke vajunud. Võtsid siis uued lauad üles ja said halva üllatuse osaliseks. Kusjuures peremees on ehitusjärelvalves tegev. Eriline nöök.
    Selles mõttes ju eriti tore, et teie saate ise algusest peale kohal olla ja kõik oma soovide järgi teha. Keegi ei saa kuskil midagi susserdada ega silma alt ära peita.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s